Jak roky běží, přemýšlíme o chybách, které jsme udělali, a často si velmi přejeme určité věci změnit. Kolik bláznivých věcí jsme udělali jen v našem mládí?

Chtěli bychom s vámi na Bright Side sdílet zajímavý článek. Mezi všemi fascinujícími myšlenkami, které autor a úspěšný businessman Nic Harry sdílel na svém  Medium profilu, položil Nic nedávno důležitou otázku, jež by nám všem mohla pomoct dosáhnout osobního růstu:

„Kdybych se mohl vrátit zpět v čase, jakou radu bych si dal ve svých 20. letech života?“

Myslíme si však, že uvedené rady by se mohly hodit komukoli nezávisle na věku.

Podívejte se. „Nedávno mi bylo 30. Z nějakého zvláštního důvodu se mi ta myšlenka nezamlouvá. Jakmile jsem ale začal hodnotit svoje 20. roky života, uvědomil jsem si, kolik chyb jsem udělal. Nechal jsem si čas na sepsání několika rad.“

Tady jsou:

 1. Cestujte

Máte na svých bedrech velmi málo zodpovědnosti, takže běžte a cestujte. Až vám bude 30 let, budete chtít cestovat trochu jinak, víc utrácet, dělat trochu dražší věci a jíst v o něco lepších restauracích.

Takže rok pracujte a ušetřete dost peněz, abyste mohli levně cestovat po světě.

Jak víte, co chcete dělat, když nevíte, co vás venku čeká?

Necestujte pouze na oblíbená místa.
Cestujte na drsná místa.
Cestujte, abyste se něco naučili.
Cestujte, abyste něco objevili.
Cestujte na místa, která změní váš pohled na sebe sama.

Travel

 

 1. Budujte věci

Netravte moc času prací na vizích někoho jiného nebo na schůzkách druhých. Investujte čas do přemýšlení nad tím, jaký je váš vlastní pohled na svět (viz bod 1) a kam chcete, aby se váš život ubíral. S

chůzky jsou události, které zabíjejí nápady. Pokud pracujete v korporátu a chtěli byste skončit, udělejte to. Opusťte svoje místo. Pokud ještě nepracujete v korporátu, přečtěte si bod 5.

 

 1. Čtěte

Čtěte každý den. Čtěte vše, co můžete. Nečtěte pouze o věcech, které znáte. Čtěte o lidech. Čtěte v lidech.

 

 1. Přestaňte se dívat na televizi

Právě teď. Přestaňte. Televize vám nepomáhá se v ničem zlepšit.

 

 1. Kariéra

Nezačínejte s prací v korporátu. Prostě to nedělejte (viz bod 2).

 

 1. Důvěřujte

I přesto, že tím zničíte vaše vztahy a vaše nápady. I pokud tím ztratíte své přátele, nebo vás to zraní. Věřte lidem, dokud vám nedají důvod k opaku.

Ale nebuďte naivní. Někteří lidé venku jsou tam proto, aby vás zradili.

 

 1. Lidé

Lidé jsou to nejlepší a nejhorší, co vás potká. Někteří vám pomohou dostat se dál a rychleji. Někteří vás stáhnou k sobě dolů a přispějí k vašim prohrám.

Většina z nich je v pohodě. Mnoho z nich je průměrných. Někteří jsou výborní. Pár lidí navždy změní váš život. Najděte je.

Nepotřebujete kolem sebe spoustu přátel nebo lidí. Potřebujete skvělé lidi, kteří jsou pro vás ochotní udělat to, co vy pro ně.

Je to vážně jednoduché – spousta průměrných přátel vás nechá o samotě, když potřebujete být obklopení lidmi, kterým na vás záleží.

 

 1. Važte si času

Neplýtvejte časem s lidmi, kterým nevěříte. Neplýtvejte časem s partnery či partnerkami, kteří vás podvádějí. Neplýtvejte časem s přáteli, kteří s vámi nezachází tak, jako vy s nimi (viz bod 7).

Nechoďte pozdě. Važte si času druhých. Pokud přijdete pozdě, znamená to, že vás nezajímají buď oni, nebo jejich čas, a že si myslíte, že jste víc než oni, a proto je můžete nechat čekat.

Někteří lidé vám budou říkat, že je v pořádku chodit pozdě. Není. Někteří lidé vám řeknou, že jsou prostě takoví.  Pak musíte přehodnotit svoje vztahy s nimi (viz bod 7).

Čas

 

 1. Zažijte neúspěch

Mnohokrát. Často. Buďte neúspěšní v lásce. V sexu. Ve vztazích s druhými. V nacházení přátel. V práci. V businessu. V rodině. S vašimi přáteli. Buďte neúspěšní. Udělejte to však rychle a poučte se z toho.

Pokud se nepoučíte z každé prohry, pak prohráváte pořád. Pokud se něco naučíte, pak vyrostete. Pokaždé, když rostete, učíte se a prohráváte, se zároveň zlepšujete ve vymýšlení toho, jak sakra uspět.

 

 1. Úspěch

V životě neexistuje bod, ve kterém uspějete. Ne ve vašich 20. letech života. Nikdy. Přeneste se přes tento fakt a začněte budovat věci (viz bod 2 v kombinaci s bodem 9).

 

 1. Trpělivost

Buďte trpěliví. Nic, co za to stojí, není třeba udělat rychle. Nic, co stojí za vybudování, nestojí za spěch. Nic, co má hodnotu, se nevytvoří v minutě.

Plánujte po desetiletích. Myslete po rocích. Pracujte po měsících. Žijte po dnech.

Původní článek „11 vital things I wish someone had told me in my twenties“ od autora Nica Harryho přeložila Zlata Straková.
Original article „11 vital things I wish someone had told me in my twenties“ from Nic Harry translated by Zlata Straková. 

 

PRAKTICKÉ TIPY
Využijte online kurzy (více než 400 lekcí zdarma) ke svému osobnímu rozvoji a získejte bezplatné členství.
(VÍCE INFORMACÍ ZDE

Získejte peněžní bonusy a výhody zdarma.
(VÍCE INFORMACÍ ZDE)

Vložit komentář