Někdy je načase odejít z práce – a to ať je vaše výplata jakkoliv štědrá! Jak poznat, že je ten pravý čas na to dát výpověď? Dozvíte se v následujícím článku!

Možná přemýšlíte o tom, že byste sami rádi dali výpověď a získali novou práci. Nicméně co si počít v okamžiku, kdy sice chcete opustit vaši pracovní pozici, ale jste opravdu královsky placení?

Díky skvělému platu by bylo možné nejen pohodlně žít, ale také plnit různé finanční cíle, ať už jde o úspory na koupi domu nebo financování vašeho důchodového fondu na zajištění spokojeného a pohodlného stáří.

Nemusí být snadné vzdát se toho štědrého platu, i když jste připraveni na pracovní změnu.

Nyní se v některých případech vyplatí držet se dobře placené práce – zvláště pokud jste přesvědčeni, že žádný jiný zaměstnavatel vám neposkytne tak vysoký plat a zároveň máte konkrétní krátkodobé finanční cíle, které musíte splnit, jako je splacení nákladného dluhu s vysokými úroky.

Nicméně pokud se vám osobně týká jedna z níže popsaných situací, pak je ten správný čas na to najít si novou práci – a to třebaže to může znamenat vzdát se vysokého platu.

Vaše zaměstnanecké výhody nestojí za nic

Za to, co děláte, můžete dostat dobře zaplaceno. Ale pokud vaše zaměstnavatelské výhody zapáchají, znehodnocuje to vaši vyšší výplatu.

Představte si, že vám váš zaměstnavatel platí o 5000 korun více než by vám nabídla jakákoli jiná srovnatelná práce, kterou jste viděli, ale zároveň je vysoký plat vykompenzován malým množstvím placeného volna a špatnými zaměstnaneckými benefity, které nikdy nevyužijete.

Jiná práce s výhodnějšími benefity by vám v konečném výsledku mohla finančně vycházet lépe, i když je vaše výplata sama o sobě nižší.

Práce je příliš náročná

Je důležité udržovat si dobrou rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem v zájmu vašeho duševního i fyzického zdraví.

Ale pokud vaše práce vyžaduje 70hodinový pracovní týden, možná budete chtít hledat příležitost jinde – a najít si takovou práci, která vás nepřipoutá k vašemu pracovnímu stolu.

nespokojenost v práci

I když možná váháte, zda se vzdát své štědré výplaty, když rozdělíte svou odměnu na hodinovou sazbu, možná zjistíte, že hodinová sazba není tak působivá – a že jiná práce, ve které pracujete mnohem méně, by mít lépe placenou hodinovou práci.

Atmosféra na pracovišti je toxická

Jedna věc je zvládnout náročnou práci s pomocí a podporou skvělého manažera a kolegů. Ale pokud je vaše pracoviště z velké části toxické, nemusí to být to pravé místo pro vás.

I když máte silnou osobnost na to, abyste se s takovou atmosférou vyrovnali, pokud pracujete ve špatném kolektivu nebo máte za manažera „blbce“, nebude se vám do práce vstávat s úsměvem.

Možná si tedy budete chtít najít práci, kde jsou zdravé mezilidské vztahy a přátelský kolektiv samozřejmostí.

Prostě to není to, co chcete dělat

Některá odvětví platí více peněz než jiná.

Ale pokud jste zakotvili v oboru, který je dobře placený, ale není to, co byste chtěli dělat, pak je to dostatečný důvod, abyste se vzdali svého štědrého platu a věnovali se něčemu jinému.

Stále můžete mít před sebou 10, 20 nebo 30 let v oblasti, která vás osobně zajímá a naplňuje. Zasloužíte si trávit dny prací, která je smysluplná a poutavá.

pracovní tým

Je těžké opustit práci, která je dobře finančně ohodnocena. Ale z dlouhodobého hlediska si tím, že zůstanete, neděláte žádnou laskavost.

Je v pořádku po několik měsíců zastávat dobře placenou práci, která není v souladu s vašimi zájmy, zatímco budete pracovat na budování finanční rezervy nebo splácení velkého dluhu.

Ale jakmile tyto finanční cíle splníte, vyplatí se začít s rozhazováním životopisu a vytvářením sítí, abyste našli práci, která vám bude lépe vyhovovat.

Závěrem

Možná, že v současné práci vyděláváte slušnou mzdu.

Peníze ale nejsou jediným faktorem, který by měl určovat, zda zůstanete na současné pracovní pozici, nebo budete hledat lepší práci, se kterou se můžete ztotožnit.