Náš katalog zdrojů nemusí vystačit každému. Proto jsme se rozhodli sdílet s vámi 3 cesty, kterými hledáme nové zdroje my. Ty nejlepší zdroje, které vás dovedou k tisícům dalších.

Nejdříve si ale položme otázku, proč hledat zdroje jinak, než na Googlu. Existují pro to minimálně 2 dobré důvody:

1) Google vás zahltí – ano, následující meta-zdroje možná také, ale výsledky budou nejspíše relevantnější. Jde totiž o již „přebrané“ zdroje, které prošly mnohými filtry. To vám ušetří čas a umožní užší výběr kvalitních zdrojů.

2) Výsledky na Google jsou jen tak dobré, jako vaše vyhledávací dotazy – určitě vyhledávat umíte, ale kdyby náhodou ne, můžete ztratit spoustu času.

Google je ulitmátní vzdělávací nástroj a rozhodně jej využijete mnohokrát, ale sázet jen na něj nemusí být nejlepší strategie, zvlášť když existují zdroje jako:

#1 Quora

Místo, na kterém se dozvíte mnoho zajímavých věcí. Málokdo však ví, že Quora je také vynikajícím místem pro vyhledávání vzdělávacích zdrojů. Stačí jen začít otázkou How can I learn nebo What are the best resources to learn a máte to. Vyzkoušejte nejlépe hned teď.

Quora_how

#2 Zdroje od Degreed

Degreed je platforma, která vám umožňuje zaznamenávat a měřit vaše vzdělávání (už jsme o ní psali). Jejich tým dal dohromady seznam zdrojů, který označují jako největší na internetu. Nabízí přehled více než 500 poskytovatelů online vzdělávání.

Degreed

#3 Zdroje vzdělavatelů

Představte si, že se chcete během 6 měsíců výrazně zlepšit v programování. Jak vyberete zdroje, ze kterých se budete učit? Jak je seřadíte v čase, aby vaše učení bylo co nejefektivnější?

Pomoci mohou dostupné sylaby a otevřené vzdělávací zdroje. Např. americká MIT zveřejňuje poměrně detailní informace i studijní materiály na stránkách MIT OCW.

Další možností je využít kurzy na Coursera nebo EdX – ne však jako studijní materiál, ale pouze jako zdroj zdrojů.

A pokud byste se chtěli inspirovat zdroji a sylaby mimoškolních vzdělávacích institucí, můžete nahlédnout mj. do nabídky General Assembly.

MIT

 

PRAKTICKÉ TIPY
Využijte online kurzy (více než 400 lekcí zdarma) ke svému osobnímu rozvoji a získejte bezplatné členství.
(VÍCE INFORMACÍ ZDE

Získejte peněžní bonusy a výhody zdarma.
(VÍCE INFORMACÍ ZDE)

Vložit komentář