14. Dub 2016 · Nezařazené

Recenze: aplikace Psaní hravě

Ve škole, na poradě, při schůzce nebo na konferenci si nestíháte psát poznámky. Někdo po vás požaduje schopnost rychlého psaní na počítači. Chcete se v něčem zlepšit. Pokud jste se alespoň s jedním z těchto výroků ztotožnili, mám pro vás řešení. Jak jsem v minulém článku slíbila, dnes vám řeknu něco o psaní všemi deseti a o Psaní Hravě.

K čemu je psaní všemi deseti dobré?
Hlavní výhodou je úspora času, kterou oceníte zejména, trávíte-li většinu svého dne psaním na počítači. Ať už po vás chtějí psaní všemi deseti v práci, nebo se to chcete naučit z vlastní vůle, určitě se jedná o cennou dovednost.

Kde se naučit psát všemi deseti?
Jedinečnou možností, jak se tuto dovednost naučit, je projekt Psaní Hravě, který od svého založení v roce 2015 vyzkoušelo již 23 651 uživatelů. Jedinečnost Psaní Hravě spočívá podle zakladatelů v jednoduchosti a zábavné formě učení se pomocí her a systému získávání hvězdiček (bodů) za jednotlivé úkoly. Své skóre pak můžete porovnávat se svými přáteli a tak se navzájem motivovat k lepším výsledkům. Pokud jste někdy používali Duolingo a bavilo vás, Psaní hravě vás bude bavit rovněž.

 12235059_914608048618729_7518594846795017540_n-680x250

Herní online kurz psaní si můžete na www.psanihrave.cz zdarma vyzkoušet. K bezplatnému přístupu je k dispozici 20% celé hry, plná verze vás vyjde na 490 Kč. Níže si můžete prohlédnout promo video projektu Psaní Hravě – Poznáváte se?

Celý kurz probíhá formou hry, v níž se uživatel ocitá v Klávesvětě a putuje přes krajiny různých skupin písmenek. V každé krajině hrajete několik her, pomocí kterých si procvičujete písmenka dané krajiny. Za každou hru sbíráte hvězdičky, a pokud nejste spokojeni se svým výsledkem, můžete ji opakovat (kolikrát chcete).

Pokud se vám výsledek podaří, dostanete pozitivní feedback, který vás motivuje k pokračování a ke snaze být co nejlepší. Je to celkem návykové. Najednou zjistíte, že prostě chcete všechny 3 hvězdičky (maximum za 1 hru), protože chcete být nejlepší.

Osobně jsem tímto kurzem prošla a můžu ho jedině doporučit. Jako hlavní pozitiva hodnotím hravou formu motivující k ukončení kurzu (často se totiž stává, že se do nějakého kurzu dáme, ale nedokončíme ho – psali jsme) a příjemné prostředí.

Možnost porovnávat se s ostatními je opravdu motivujícím a hnacím prvkem, díky kterému se budete chtít neustále zlepšovat. Za sebe můžu říct, že z počátku hry jsem na hvězdičky nedbala, ale když jsem zjistila, kolik jich mají ostatní, opakovala jsem hry, dokud jsem neměla všechny tři. A tím jsem si procvičovala psaní všemi deseti.

Opakování je důležité při učení jakékoliv dovednosti a Psaní Hravě ho má skvěle zvládnuté. Nenásilně a příjemnou cestou pobízí k lepším a jistějším výkonům.

Snad jedinou věcí, kterou bych projektu vytkla je, že při procvičování slova netvořila věty, ale byla jen náhodně poskládaná. Bylo by skvělé, kdyby si uživatel později, když ovládá už více písmenek, mohl procvičit psaní souvislých vět.

Psaní Hravě bych doporučila všem, kdo ještě nemají svůj styl psaní na počítači, píší pomalu, dělají moc překlepů nebo s psaním teprve začínají. Dlouhodobý návyk, který jistě mnoho z nás má, se těžce přeučuje, nicméně s odhodláním a pílí to může dokázat každý.

Je mezi vámi čtenáři někdo, kdo podobným kurzem prošel? Nebo máte zkušenost přímo s Psaní hravě? Podělte se s námi!

Share Button

Články