Pokud budete mít v létě čas, některý z těchto 6 filmů vám může zpříjemnit odpočinek a třeba vás i trochu inspirovat.

1. Absolvent

the graduate

Vzpomínáte si na ten pocit po úspěšných státnicích a ukončené škole? Když máte za sebou všechnu tu dřinu a diplom v kapse, ale cítíte se nějak zaseklí a teď nevíte co dál? Možná byste si měli začít románek. A nebo jít obchodovat s plasty. Znáte tu písničku Mrs. Robinson od Simona a Garfunkela? V Absolventovi  ji diváci mohli slyšet vůbec poprvé. Tento film je kultovní nejen proto, že bortí ideál spokojené rodinky a amerického snu, ale i protože manifestuje střet mládí a lásky se snahou starších nás kontrolovat a formovat k obrazu svému.

ČSFD |  IMDb

 

2. Společnost mrtvých básníků

dead poets society

Příběh se odehrává na rigidní, tradicemi a disciplínou kované chlapecké škole.  Robin Williams zde má skvělou roli učitele, která by mohla ty naše taky leccos přiučit. Jeho neobvyklé metody a skutečně lidský přístup ke studentům vyvolají neočekávané události v životě mladých kluků, kteří teprve objevují kouzla života a poezie. A hláška „Oh captain, my captain“ vám zůstane v hlavě ještě hodně dlouho.

ČSFD |  IMDb

 

3. The social network

the_social_network

Víte, jaké studentské kluby jsou na Harvardu? Nebo kdo jsou bratři Winklevossovi? A jak vůbec vznikl Facebook a kolik přátel přitom Mark Zuckerberg získal či ztratil? Režisér David Fincher je zárukou kvality a film vás rozhodně bude bavit, jakkoliv se asi nejedná o věrnou repliku reality. Vypravíte se nejen na Harvard, ale i do technologického epicentra světa – Silicon Valley. Ve filmu potkáte hvězdy internetového businessu jako je Peter Thiel či Sean Park.  Social network je příběh o vzniku Facebooku, který Zuckerberg nejdříve ignoroval, aby na něj vzápětí šla část Facebooku do kina.

ČSFD |  IMDb

 

4. Liberal arts

liberal

Petr Koubský říká, že byste měli konzumovat informace, které se vám nelíbí či nepodporují váš názor. A jelikož na tomto webu spíš řešíme vzdělávání mimo vysoké školy, tohle je přesně ten případ.  Podle některých se jedná o nejlepší film z prostředí vysokých škol ever a rozhodně ho můžeme doporučit všem, co se na vysokou teprve chystají. Stejně jako tento článek.

ČSFD |  IMDb

 

5. Die Welle

die welle

Hodně se dnes hovoří o důležitosti kritického myšlení a schopnosti nezávislého úsudku. Problém je, že lidé jsou bytosti sociální a naše přemýšlení o světě a nás samých je výrazně ovlivňováno ostatními lidmi. Nic nového, že? Tenhle film se na věc dívá trochu jinak a začíná to u charismatického a schopného učitele a výukového kurzu autokracie.

ČSFD |  IMDb

 

 

6. Stážisti

Pro dnešní dvaceti-něco-leté rozhodně dobrá volba, nejen kvůli komediálnímu žánru, ale snad i trochu poučné zápletce. Hlavními postavami jsou dva bývalí prodejci ve středním věku, kterým firma zkrachovala a musí začít znovu. A jako nový start si vyberou stáž v Googlu, která pro několik vybraných skončí nabídkou práce. Owen Wilson a Vince Vaughn, parťáci z Frat packu, opět nezklamali a i když tady nejde o žádné intelektuální dobrodružství, rozhodně vás pobaví. Vypravíte se do Googlu, zjistíte, co je to Googláctví (Googliness), a na chvilku si dopřejte pocitu, že vše je možné.

ČSFD |  IMDb

 

PRAKTICKÉ TIPY
Využijte online kurzy (více než 400 lekcí zdarma) ke svému osobnímu rozvoji a získejte bezplatné členství.
(VÍCE INFORMACÍ ZDE

Získejte peněžní bonusy a výhody zdarma.
(VÍCE INFORMACÍ ZDE)

 

Vložit komentář