Jak na vztah na dálku?

Život je plný překvapení.

Během cestování někoho potkáte, zamilujete se a chcete, aby ten krásný příběh pokračoval.

Nebo jeden z vás musí odejít za prací či studiem do jiného města či jiné země.

Jak ale zajistit, aby vztah na dálku fungoval?

Poradíme vám, jak si lásku na dálku udržet.

 

1) Vztah na dálku musí být dočasná záležitost

Vztah na dálku může fungovat, ale pouze pokud se nestane trvalým stavem. Udržováním exkluzivní lásky na dálku můžete strávit měsíce, dokonce roky.

V určitém okamžiku však bude třeba se sestěhovat na stejné místo.

Pokud tento společný cíl života v páru nemáte konkrétně vytyčený, pravděpodobně bude dřív či později jeden z vás ze vztahu na dálku unavený a otrávený.

Je pak běžnou praxí, že dvojice obětuje neúplný příběh lásky na dálku, aby měli příležitost najít někoho, s kým mohou žít a sdílet všední život.

V rámci zachování vztahu musíte mluvit o budoucnosti. To neznamená tlačit na pilu: žádný spěch, žádný nátlak, žádná posedlost tímto tématem.

Měli byste však mít společný plán, který se postupně konkretizuje, dokud nedojde k jeho realizaci. Může to být společné bydlení, svatba, zakládání rodiny.

 

2) Buďte v každodenním kontaktu

příslovíSejde z očí, sejde z mysli“ je mnoho pravdy.

Jinými slovy, nezůstanete-li v každodenním kontaktu, vytrácí se smysl a důvod vztahu a vy se stáváte vůči druhé osobě lhostejnými.

Jakým způsobem udržovat blízký kontakt, aby vztah fungoval i na dálku?

  • Mluvte se svým partnerem každý den a sdílejte každodenní život – důležité věci i ty banální.
  • Video hovory jsou skvělá věc. Používejte často, abyste se tak navzájem viděli, posílili emocionální pouto a neměli pocit, že už si ani nevybavíte, jak partner vypadá.
  • Posílejte si navzájem zprávy, nikoliv excesivně, ale pravidelně.

 

3) Vyhněte se rutině

Chcete-li, aby vztah na dálku fungoval, překvapujte svou polovičku.

Rutina je v každém vztahu smrtící nepřítel. Ale pokud žijete daleko od svého partnera, riziko zabřednutí do rutiny ještě vzrůstá.

Jak s rutinou bojovat?

Překvapuje druhou osobu různými způsoby:

  • Zavolejte nebo napište partnerovi v neobvyklý čas. Jen tak. S milým slovem, které pohladí alespoň na dálku.
  • Posílejte fotky z nových míst, která navštívíte.
  • Mluvte o detailech vašeho vztahu a vzpomínejte na hezké společné chvíle.
  • Otevírejte nová zajímavá témata k hovoru během společných telefonátů.
  • Pokračujte ve sdílení zkušeností i přes vzdálenost.
  • Nepřestávejte dělat věci společně, ačkoliv žijete v různých městech nebo zemích: sledujte stejný seriál nebo film současně, vařte společně (paralelně se spuštěným videem), hrajte online hry…

Dnešní moderní doba nabízí mnoho komunikačních nástrojů, které vám umožní kvalitně trávit čas navzdory vzdálenosti.

 

4) Nebojte se vyjádřit lásku

V jakémkoli vztahu je důležité říkat „Miluji tě“. Nikoliv však mnohokrát a mechanicky. Raději tak silnými slovy šetřete a počkejte si na zvláštní okamžik.

Lásku lze navíc vyjádřit nejen slovy, ale také skutky. Konat můžete i nepřímo, na dálku, například tak, že věnujte partnerovi svůj čas a nezbytnou podporu.

 

5) Důvěřujte

Vzájemná důvěra je pro udržení vztahu na dálku klíčová. Vzdálenost znamená méně přímých informací, což může vést k nejistotě a touze kontrolovat či ovládat.

Nedůvěra je často kámen úrazu vztahu na dálku. Mějte proto na paměti, že ve vašem vztahu není pro žárlivost ani nedůvěru místo.

Naopak, stýkat se s ostatními a být s jinou osobou, ačkoliv máte partnera, je akt důvěry. Pokud žijete ve vztahu na dálku, musíte tento fakt přijmout.

 

6) Buďte upřímní

Mezi vámi a partnerem by také měla existovat velká transparentnost. Buďte upřímní ohledně pocitů, pochybností a neshod, které vznikají.

Zvláště pokud jeden z vás cítí, že vztah nikam nevede, musí najít odvahu a své pocity sdílet. Skrývání pravdy je nespravedlivé, zrazuje důvěru a nikdy nevede k ničemu dobrému.

 

7) Navštěvujte se co nejvíce

Nedovolte, aby vašemu vztahu bránila lenost a neochota pro druhého cestovat. Když dva lidé žijí daleko od sebe, je obtížné udržovat osobní kontakt.

V dnešní době je však doprava z jednoho místa na druhé velmi snadná. Pokud oba žijete ve stejné zemi, ideální je se setkat alespoň jednou nebo dvakrát měsíčně.

V rámci Evropy umožňují setkávání levné nízkorozpočtové lety.

Jestliže se každý z partnerů nachází na opačném konci světa, měla by být důležitá část rozpočtu obou lidí věnována tomu, aby byli schopni osobně se setkat jedenkrát nebo dvakrát do roka.

V ideálním případě se v návštěvách střídejte, není možné, aby se vždy přemisťoval jen jeden z vás.

Skvělým oživením je společný výlet na místo, které není bydlištěm ani jednoho z vás. Například romantický víkend v Benátkách či Paříži.

 

8) Udělejte z každého setkání zvláštní událost

Každé společné shledání by mělo být speciální, nenucené a radostné. Pokud tomu tak není, zamyslete se, kde je problém.

Možná jste se příliš odcizili?

Pokuste se znovu najít společnou notu. Podnikejte společné akce, během kterých se můžete opět navzájem objevovat.

 

9) Zachovejte intimitu

Intimita mezi partnery není jen o sexu, ale je pravda, že je to důležitá součást. Intimní chvíle jsou ty, které sdílíte pouze se svým partnerem. To je případ některých velmi osobních rozhovorů.

Pokud jde o sexuální stránku vztahu, můžete vymyslet mnoho způsobů, jak okořenit váš vztah i na dálku. Limitem je pouze vaše představivost.

 

10) Podpořte se v obtížných dobách

V každém páru je nutná podpora. V případě vztahu na dálku je však důležité tuto podporu demonstrovat v malých detailech.

Dejte partnerovi jasně najevo, že třebaže nejste fyzicky po jeho boku, jste tu pro něj. Naslouchejte, nabídněte radu nebo jen tiché porozumění.

 

PRAKTICKÉ TIPY
Využijte online kurzy (více než 400 lekcí zdarma) ke svému osobnímu rozvoji a získejte bezplatné členství.
(VÍCE INFORMACÍ ZDE) 

Získejte peněžní bonusy a výhody zdarma.
(VÍCE INFORMACÍ ZDE)