Nejlepší angličtina pro děti? Podívejte se na srovnání těchto 8 online kurzů, zjistěte jejich výhody a nevýhody a vyberte ten nejlepší pro vaše dítě.

Pokud hledáte způsob, jak naučit děti anglicky, máte na výběr samozřejmě několik možností, například si zajistit profesionální doučovaní.

V tomto článku zjistíte, jak učit děti angličtinu doma pomocí online kurzů. Rozebereme si osm online kurzů, jejichž cílem je zábavná angličtina pro děti různých věkových kategorií.

Obsahem některých kurzů je spíše angličtina pro děti od 10 let a starší a cílí tedy již na děti, které už angličtinu trochu ovládají, ale nebojte, některé jsou naopak zaměřené na ty nejmenší.

Jak dítě naučit anglicky

V dnešní době je angličtina pro děti důležitou znalostí do budoucna, jelikož se jedná o univerzální jazyk pro komunikaci v zahraničí.

Pokud vás zajímá, jak učit děti anglicky doma, můžete si vybrat z několika možností, například anglická pexesa, čtení jednoduchých knih s obrázky, hračky s anglickými zvuky, nebo zvolit jednu z online forem.

Angličtina pro děti

Důležité je, aby to byla interaktivní angličtina pro děti, protože hrou a interakcí se naučí nejlépe.

Výběr online kurzů

Angličtina pro děti online, je tedy jeden ze způsobů, jak učit děti angličtinu zábavně z pohodlí domova.

Nejvhodnější je kromě učení online si získané znalosti následně vyzkoušet s nějakou tou anglickou hrou, třeba právě výše zmíněným pexesem.

Níže naleznete popisy kurzů online angličtiny, abyste si mohli vybrat nejvhodnější možnost pro vaše dítě.

Liší se například tím, jaké věkové kategorii je angličtina pro děti určena, ale také formou zpracování, nebo třeba možností získání certifikátu.

Nejlepší angličtina pro děti: 8 online kurzů

1) NOVAKID: angličtina pro děti od 4 do 12 let

novakid logo

Novakid nabízí kurzy s plynulými, ale i rodilými mluvčími. Cena je dle množství lekcí a druhu učitele.

Nejlevnější předplatné obsahuje 24 lekcí za 6312 Kč (tedy 263 Kč za lekci), nejdražší je pak 96 lekcí s rodilým mluvčím za 38 644 Kč (tedy 402 Kč za lekci).

Lekce trvají 25 minut a probíhají formou hry, kdy se učitel dítěti plně věnuje. Rodiči je následně poskytnutá zpětná vazba, takže může sledovat pokroky své ratolesti.

Programy jsou rozděleny buďto podle úrovně angličtiny, nebo podle věku. Vzdělávání je určené pro děti od 4 do 12 let.

Dále je aplikace angličtina pro děti zdarma k vyzkoušení, takže než si lekce zakoupíte, víte, do čeho jdete.

Velkou recenzi Novakid si přečtete zde.

 

2) SciLearn: angličtina pro děti od 6 do 18 let

SciLearn logo

SciLearn nabízí výuku angličtiny pro děti od 6 do 18 let, ale také i pro dospělé.

Na rozdíl od některých jiných kurzů se zde děti učí pomocí speciálního programu vytvořeným týmem neurovědců.

Jde tedy o zábavnou formu, která vypadá jako počítačová hra, ale ve skutečnosti učí vaše dítě anglicky. Animované postavičky mluví a dají vám vědět, zda odpovíte správně či ne.

Mozek se tak učí formou pokusu a omylu ve frekvenci 800 pokusů za hodinu. Se správnými odpověďmi se zvyšuje obtížnost.

Výuka je tedy zábavná a rychlejší oproti běžným formám výuky, se kterými se setkáte například na školách.

Máte možnost si vyzkoušet demo verzi programu, následně pro začínající studenty cena začíná od 32 Kč do 70 Kč za lekci, podle počtu objednaných měsíců.

Lektor vybere vhodný program pro vaše dítě a poskytne konzultace i týdenní reporty s výsledky dítěte.

 

3) GoKids: angličtina pro miminka, batolata a od 2 let

gokids logo

GoKids nabízí sady videí a písniček určených pro miminka a batolata.

Jednotlivé sady stojí od 445 Kč do 599 Kč a k dispozici jsou na stránce také k zakoupení anglické knížky, pracovní písničky nebo výukové karty.

Pokud vás zajímá angličtina pro děti od 2 let, ale i mladší, na GoKids jistě najdete to, co hledáte.

 

4) OnlineJazyky: online angličtina pro děti

onlinejazyky

OnlineJazyky nabízí způsob, jak učit děti anglicky doma a zároveň efektivně.

Roční kurz stojí 2990 Kč (230 Kč za měsíc), dítě se učí jak psát, mluvit, číst, tak i rozumět.

Mohou si vybrat vhodnou úroveň, zobrazit si podrobný průběh studia a na konci dostanou certifikát o dosažené úrovni, dle vybraného kurzu.

Na výběr jsou kurzy pro děti od 6 let, ale i pro mladistvé na středních školách.

S pomocí kurzů OnlineJazyky bude angličtina pro děti zábavou a na interaktivní výuku o ocenění výsledků se budou těšit.

OnlineJazyky mimo jiné nabízí i kurzy jiných jazyků, jako je třeba francouzština, španělština, němčina, ruština nebo italština.

Vyzkoušet si můžete lekci zdarma a společně s garancí kvality nabízí i garanci vrácení peněz v případě nespokojenosti.

Velkou recenzi OnlineJazyky najdete zde.

 

5) Prectime

Prectime si jako cíl klade učit prakticky a efektivně.

Kurz si klade za cíl připravit studenta na praktickou komunikaci v ekvivalentu úrovně B1-B2 za pomoci 85 kreslených lekcí a efektivního učení (metalearningu).

Autoři po náročném a leckdy málo efektivním studiu angličtiny na školách se rozhodli poskytnout efektivní, zábavnou a především praktickou formu, jak naučit co je potřeba za relativně krátké časové rozmezí.

Kurz zabere 5-15 minut denně a na rozdíl od ostatních kurzů nemá za cíl dávat známky, diplomy nebo certifikáty, pouze prakticky naučit.

Roční předplatné stojí 2700 Kč, nabídne výuku 3 jazyků, podporu 24 hodin a přístup ke všem nástrojům a knihám navždy.

 

6) EasyLingo

EasyLingo logo

Obdobně jako OnlineJazyky, EasyLingo nabízí kurzy v 6 jazycích – angličtině, němčině, francouzštině, španělštině, italštině a ruštině.

Cena je také obdobná, roční předplatné stojí 2748 Kč (229 Kč za měsíc).

Nabízí kurzy jak pro úplné začátečníky úrovně A1- vhodné pro mladší děti, až po úroveň C2, tedy pro experty.

I starší děti a mladiství zde tedy najdou vhodný kurz pro zlepšení svých dovedností.

S EasyLingo je angličtina pro děti zábavná, neboť kurzy nezaberou tolik času a mohou si vybrat, kdy se zrovna chtějí učit a jak dlouho. Tempo si tedy děti volí.

Zajímavá je především zvolená metoda, která bere v potaz fakt, že více než dvě třetiny toho, co se za den naučíme následně zapomeneme.

Proto je brán zřetel na opakování a procvičení a nová látka je přidávána pozvolna v poměru 30 % nového a 70 % opakování.

Je nacvičována výslovnost metodou LRRC (listen-repeat-record-compare). Slovíčko si poslechnete, zopakujete, nahrajete a následně porovnáte a jeho procvičování je za pomocí kartiček.

V nabídce jsou kurzy pro děti od 3 let, pro žáky třetí, čtvrté a páté třídy, ale i příprava k maturitě nebo angličtina pro technické obory.

 

7) British Council

British Council nabízí profesionální prezenční nebo online živé lekce s kvalifikovanými učiteli. Angličtina pro děti od 12 do 17 let je zaměřená na jejich přípravu pro akademický svět.

Lekce probíhají živě společně se spolužáky z ostatních zemí Evropy, procvičuje se výslovnost a znalosti pro skládání zkoušet na škole i na mezinárodních univerzitách.

Zaměření je kladeno na aktuální praktická témata, jako je umělá inteligence, klimatické změny nebo třeba etické potraviny. Kurz trvá hodinu a půl a je dvakrát týdně. Celková délka je 100 hodin.

Nevýhodou může být vyšší cena oproti ostatním kurzům.

 

8) Kurzy pro radost: zábavná angličtina pro děti

Kurzy pro radost učí hrou, angličtina pro děti je ale vhodná i pro dospělé. V kurzu zjistíte, jak vypadá angličtina hrou, naučíte se barvy, čísla, ovoce a zvířata z farmy nebo zoo.

Oblečení, ale i roční období, dopravní prostředky či části lidského těla. Angličtina pro děti bude zábavná, neboť učení probíhá, aniž by si toho všimly.

Online angličtina pro děti je zábavná

Používají totiž přirozenou formu pomocí písniček, říkanek, pohádek, pohybu a obrázku. Učíte se tedy podobně, jako se malé děti učí svůj mateřský jazyk.

Lektorka kurzu je pedagogická psycholožka, která žila, studovala a pracovala s dětmi předškolního i školního věku ve Spojených státech.

Část kurzu je zdarma, část pak prémiová a u placené části platí záruka vrácení peněz.

 

Shrnutí

Angličtina pro děti je důležitou znalostí a ať už je vaše ratolest jakkoliv stará, v námi vybraných kurzech najdete přesně to, co zrovna pro svůj rozvoj dítě potřebuje.

Ať už učení hrou pro nejmenší, tak základy angličtiny, přípravu na zkoušky nebo praktické využití.

Výběr je pestrý i z hlediska ceny, kdy některé jsou výrazně levnější, další se pak pohybují okolo stejné cenové hladiny, ale zmíněna je i dražší, konkrétnější varianta.

Pro nejmenší budou nejvhodnější pravděpodobně „Kurzy pro radost“ nebo „GoKids“. Pro mladší školáky pak „NOVAKID“. Pro mladší i starší školáky „EasyLingo“, „OnlineJazyky“ a „SciLearn“.

Pro náročnější nebo zkušenější „EasyLingo“ a „British Couuncil“. A pro praktickou angličtinu kurz „Prectime“, který naučí praktické užití nejrychleji.

Praktickou angličtinu ale poskytne naprostá většina z vybraných kurzů.

Poskytněte svým dětem zábavnou formu výuky z pohodlí domova, s pomocí her, ale i písniček a filmů budou nakonec jazyk ovládat perfektně.