Znáte nejúčinnější přírodní antivirotika? Která z nich si připravíte snadno doma?

Snad nejpoužívanější a nejskloňovanější slovo za poslední rok je IMUNITA.

Je to velmi složitý systém vzájemně propojených mechanismů, kterými se lidský organismus chrání před napadením viry, bakteriemi, plísněmi a dalšími patogeny.

Protože je každý člověk originál, funguje i imunitní systém trochu jinak.

Ten může být posílen nejen správnou životosprávou, pohybem a kvalitním spánkem, ale i přírodními přípravky, které posílí imunitu, chrání organismus před napadením zvenčí.

Při eventuální nákaze dovedou přípravky účinně léčit, jejich nesporná výhoda je ta, že oproti syntetickým lékům jsou naprosto neškodné a lidskému organismu pomáhají.

Příroda vytvořila celý arzenál těchto rostlin a koření, které dovedou s infekcemi efektivně bojovat.

Tady je příklad několika velmi účinných přírodních antivirotik:

 

Nejúčinnější přírodní antivirotika

 

CISTUS KOMPLEX

Je to přípravek obsahující vysoce koncentrovaný extrakt z rostliny zvané Cistus neboli středozemní růže (skládá se ze dvou druhů, je to Cistus incanus a Cistus ladanifer).

Tento přípravek s nezaměnitelnou chutí dovede velmi účinně bojovat se všemi infekcemi včetně virů díky obsahu polyfenolických látek, které se vzájemně doplňují a synergicky spolupracují.

Polyfenoly jsou látky ze skupiny antioxidantů, díky nimž se rostliny nebo stromy chrání před UV zářením, plísněmi, sežráním býložravci nebi jinými patogeny.

Velmi dobře působí jako prevence, při nástupu onemocnění brání průniku virů do buňky a jejich množení a tím tělo ochraňují před těžším průběhem onemocnění.

Cistus komplex je velmi účinná léčba všech respiračních onemocnění včetně prolongovaných a recidivujících.

Silné antioxidační působení tohoto přípravku ochraňuje organismus před dalším spektrem civilizačních nemocí a v současné době představuje jeden z neúčinnějších přípravků v boji proti infekcím.

Na trhu je dostupný ve formě kapek, užívá se 1 až 3 x denně maximálně 7 kapek po dobu 3 týdnů půl hodiny před jídlem nebo po něm, pak následuje týdenní pauza.

Přesné dávkování najdete na přípravku.

 

ČESNEK

Česnek patří jednak mezi tradiční českou zeleninu, ale je také léčivou rostlinou a pradávným kořením.

Obsahuje vitamíny A, C, E, celou řadu stopových prvků a minerálů a silice se sirnými organickými sloučeninami, z nichž je nejdůležitější látka zvaná allicin.

Díky obsahu těchto látek česnek zajišťuje vysokou ochranu nejen proti virům a bakteriím, ale i proti celému spektru plísní.

česnek jako účinné přírodní antivirotikum

Vysoký obsah germania v česneku zajišťuje lepší okysličení krve, také významně ochraňuje před kardiovaskulárními nemocemi a jeho pravidelná konzumace zvyšuje imunitu.

A protože ne každému vyhovuje jeho specifická chuť, tady je jeden zaručený recept vyrobený z česneku na podporu imunity, který z úst cítit nebude.

Česnekový elixír na posílení imunity: připravíme si 3 stroužky česneku, 3 citrony a jeden litr vody.

Stroužky očistíme a překrojíme, citrony oloupeme a nakrájíme na kolečka, zalijeme vodou a necháme velmi krátkou chvíli přejít jemným varem.

Poté tekutinu přecedíme, dáme do sklenic a uchováváme v lednici. Užíváme ráno nalačno 1 štamprli.

 

KŘEN SELSKÝ

Křen je vytrvalá rostlina, z níž je konzumován její kořen.

Díky vysokému obsahu vitamínu C a štiplavých silic působí velmi účinně proti virům i bakteriím, ale i proti plísním a střevním parazitům.

Strouhaný křen je také vynikající příloha k masu nebo je výborný v omáčkách a pomazánkách.

Tady je jeden recept na výrobu domácího krenexu: 40 dkg strouhaného křenu, 4 lžičky cukru, 1 lžičku soli, 3,5 dcl vody, 1 dcl oleje a 1 dcl octa rozmixujeme a plníme do sklenic.

V lednici vydrží do jara. Aby byly v křenu zachovány účinné látky, musí být konzumován v syrovém stavu, do omáčky se přidává až tehdy, kdy ji stáhneme z ohně.

 

DRAGS IMUN

Neboli dračí krev je 100 % pryskyřice ze stromu pod názvem Croton lechleri, jehož domovem jsou jihoamerické deštné pralesy.

Po naříznutí kůry ze stromu vytéká tato léčivá substance, stromu to neublíží, postupně dojde k zacelení řezu.

Drags imun nabízí obrovský potenciál léčebných účinků včetně boje proti všem druhům virů a bakterií, které dovede velmi efektivně likvidovat.

Zvyšuje obranyschopnost organismu, hojí všechna poranění kůže, jeho výrazná svíravá choť ho předurčuje k léčbě paradentózy a bývá také využíván jako podpůrná léčba při léčbě onkologických onemocnění.

V neposlední řadě představuje skvělou alternativu při odstranění následků boreliózy po přeléčení antibiotiky.

Dávkování je maximálně 7 kapek denně po dobu 21 dní, následuje 1 týden pauza, pro doléčení boreliózy je možné zvýšit na 3 x 10 kapek. Užívá se půl hodiny po jídle.

 

LAPACHO

Je to sušená vnitřní kůra stromu Tabebuia serratofolia, jehož domovinou je Peru, z níž se připravuje čaj.

Je v něm obsaženo velké množství minerálů, stopových prvků i vitamínů, nejdůležitější léčivou složku představují polyfenolické látky naftochinon a antrachinon, které se jinak v přírodě společně vyskytují velmi vzácně.

Tyto látky výrazně stimulují imunitu a tím ochraňují nejen před virovými a bakteriálními infekcemi, ale mají také protizánětlivé, analgetické a antioxidační účinky.

Příprava čaje: do 1 l vařící vody vhodíme 4 kávové lžičky drcené kúry, vaříme na mírném ohni 5 minut, poté zcedíme a necháme ještě odstát 15 – 20 minut.

Popíjíme vlažný 3 x denně, nejlépe mezi jídly. Po 3 týdnech užívání následuje 1 měsíc pauza.

 

Mezi další přírodní přípravky vhodné pro boj s viry a bakteriemi patří například žlutý prášek z kořene kurkumy, zázvor nebo cibule.

Dobrý rada na závěr: ať zvolíme jakýkoli přípravek, je třeba začít s léčbou již při prvních příznacích onemocnění, tím rychleji je pak infekce zvládnuta.

 

Štítky