Upsali jste se k mnoha účtům a teď řešíte, jak je každý měsíc všechny splatit? Výdaj sem, výdaj tam. Ani se nenadějete a veškerá vaše výplata je pryč?

Poradíme vám, jak zrevidovat vaše účty, tak, abyste platili opravdu jen za to, co využíváte.

Mobilní tarif, bezdrátový internet, předplatné na některé ze streamovacích platforem apod.

Máte hromadu účtů, které musíte každý měsíc zaplatit, a peníze se vám z bankovního účtu vytratí, ani nevíte jak?

Mít příliš mnoho účtů je situace, která je zralá na finanční krach. Pokud něco brzy nezměníte, problémy s penězi se jen zhorší.

Pravidelně se opakující vyčerpání všech vašich financí je jedním z výdajových návyků, který může vést k zadlužení, zvláště pokud k vyplnění finančních mezer používáte kreditní karty.

Eliminace některých z těchto účtů je často nejlepším řešením.

 

Vytvořte si seznam všech vašich placených účtů

Začněte vytvořením seznamu všech vašich účtů. Pravděpodobně si ani nebudete přesně pamatovat všechny účty, které každý měsíc platíte.

Seznam můžete začít vytvářet pomocí měsíčních výpisů. Pokud jste se zaregistrovali k bezpapírové fakturaci, vytiskněte si vaše výpisy z internetového bankovnictví.

Zkontrolujte si váš běžný účet a zjistěte, které účty každý měsíc platíte. Možná vás konečný seznam zaskočí, ale nebojte se.

Jedná se o nezbytný krok ke zjednodušení správy vašich osobních financí a odstranění zbytečného stresu.

Tip: Tento seznam, i když je potenciálně časově náročný, vám ve výsledku pomůže dostat vaše účty pod kontrolu. Možná platíte za věci, které ani nevyužijete, nebo ne v jejich plné míře – např. předplatné, které jste zapomněli zrušit, nebo služba, kterou již nepoužíváte.

Jste si jisti, že každý měsíc vyčerpáte všechny volné minuty a data v rámci vašeho mobilního tarifu?

 

Začněte slučovat vaše účty

Sloučením účtů lze ve výsledku hodně ušetřit.

Existují služby, které můžete spojit v jednu? Můžete například získat pojištění domácnosti, auta a další pojištění prostřednictvím stejné společnosti?

Nebo spojit účet za mobilní tarif, bezdrátový internet a internetovou televizi od jednoho poskytovatele?

V určitých situacích lze využít výhodný rodinný tarif pro všechny členy domácnosti nebo využít tarif nabízený zaměstnavatelem.

 

Splaťte všechny nevyřízené účty

Existují účty, které můžete jednorázově splatit? Můžete mít několik malých nevyřízených účtů, které lze jednoduše zaplatit a úplně je vyloučit.

Jejich splacení může vyžadovat krátkodobou oběť, která je ale zásadní pro vaši dlouhodobou finanční svobodu.

 

Úplně se zbavte některých účtů

Existují nějaké účty, kterých se můžete zcela zbavit? Zvažte všechny vaše opakující se měsíční služby a placená členství.

Některé z nich můžete alespoň snížit tak, abyste ušetřili peníze, zejména pokud je plně nepoužíváte.

Zbavit se tak můžete kabelové televize, služeb  streamování filmů a seriálů, prémiového rádia a dalších placených možností poslechu hudby (např. Apple Music nebo Spotify), předplatné tištěných novin a časopisů.

Čím více účtů můžete úplně vyloučit, tím více peněz navíc ve svém rozpočtu získáte.

Poznámka: Sdílení streamovacích služeb s přáteli nebo členy rodiny je dalším způsobem, jak snížit počet předplatných, které každý měsíc platíte.

 

Kontaktujte lidi, kterým dlužíte

Pokud máte faktury po splatnosti a nemůžete je okamžitě splatit, obraťte se na vašeho věřitele a domluvte se na procesu splácení.

Diskuse o finančních potížích není snadný proces, ale možná vás překvapí, když zjistíte, že mnoho společností je ochotných s vámi spolupracovat.

Například vám umožní zaplatit zůstatek po datu splatnosti, rozdělit splátky do několika měsíců nebo upustit od poplatků z prodlení.

Mnoho věřitelů nabízejí speciální programy splácení pro zákazníky, kteří mají finanční potíže.

 

Vydělejte více peněz

Možná nemůžete ze svého současného zaměstnání získat více peněz, proto zvažte možnost přibrat práci na částečný úvazek, která vám pomůže zaplatit vaše účty a další peněžní závazky.

Můžete si také přivydělat prodejem nepotřebných věcí nebo zahájením vlastního podnikání.

 

Přestaňte se vymlouvat

Toto je možná nejdůležitější krok ze všech.

Když je čas se zbavit určitých výdajů, neříkejte si: „Nemohu se zbavit _____, protože.“

Jestli máte příliš mnoho účtů, musíte některé z nich zrušit. Racionalizace toho, proč byste si měli ponechat nepotřebné služby, vám nepomůže.

Pokud chcete, aby se vaše finanční situace zlepšila, musíte učinit tvrdá rozhodnutí a uskromnit se.

Když si řeknete, že „nemůžete“, stavíte se do pozice bezmocné oběti, která nad svými financemi nemá řádnou kontrolu.

Pokud však změníte vaše myšlení, budete schopni se odhodlat k provedení nezbytných změn a vybudovat si lepší finanční situaci.

Když vyměníte „nemůžu“ za „můžu“, přestanete se vymlouvat a začnete přicházet s možnými alternativami, jak snížit vaše účty.

Máte-li finanční potíže, nejhorší, co můžete udělat, je nečinně sedět. Vaše finance se samy nespraví. Místo toho je na vás, abyste převzali kontrolu a získali finanční jistotu.

 

TIP
Získejte peněžní bonusy a výhody zdarma.
(VÍCE INFORMACÍ ZDE)
Štítky