Jaký je nejlepší účet pro studenty? Máte doma studenta, jaký učet pro něj vybrat? Podívejte se na přehled účtů bez poplatků za vedení a získejte 1000 Kč.

V dnešní době, kdy se i platby a peníze předsouvají z velké části do virtuálního světa, se žádný teenager neobejde bez vlastního účtu.

Doby, kdy se kapesné dostávalo v hotovosti jsou již dávno pryč.

Kartou je možné zaplatit svačinu, koupit si něco na sebe nebo si udělat radost něčím jiným.

Jaký je aktuální stav na trhu se studentskými účty? Porovnání jsme udělali za Vás.

 

Kdo se studentskými účty moc neuspěl?

Překvapivě je to třeba poměrně oblíbená Air Bank. Air Bank se totiž stále nedokáže vyrovnat rozsáhlé síti bankomatů ostatních konkurentů a po České republice jich stále nemá mnoho.

Řešením pro šetřílky není ani výběr z cizího bankomatu, ten je totiž zpoplatněn částkou 35 Kč za každý výběr.

Pro studenty se tedy Air Bank příliš nehodí, jelikož má zpoplatněné služby, které jiné banky studentům nabízejí zcela zdarma.

Velkou řadu výhod nečekejte ani u Fio banky. Ta studenty omezuje například už tím, že umožňuje výběr hotovosti pouze v násobcích 500 Kč.

Konkurence však často dovoluje výběr v násobcích 200 Kč a některé banky dokonce i po 100 Kč. Tristní je i situace s bankomaty, ani v tomto případě jich po České republice nepotkáte mnoho.

Stejně jako u Air Bank i zde si budou mladí muset zaplatit za výběr, a to 25 Kč. Případná kritika se objevuje i u jejich mobilní aplikace, která mezi uživateli není příliš oblíbená.

Fio banka tedy mladé studenty moc neuspokojí, cílí totiž spíše na lidi ve středním věku.

 

Jaký je nejlepší studentský účet?

 

Studentský účet od mBank

mbank logo

MBank nemá speciální účet pro studenty, ale klasický běžný účet mKonto bez poplatků a s výhodami, které ocení i studenti.

Vedení účtu, odchozí/příchozí platby a platební kartu máte zdarma.

Pokud vybíráte minimálně 1500 Kč, pak máte výběry ze všech bankomatů v ČR i v zahraničí zdarma.

Účet umí také chytré spoření, se kterým při každé platbě automaticky můžete odkládat peníze. Může jít o zaokrouhlení, určité vámi zvolené procento z platby nebo pevná částka.

>>VÍCE INFORMACÍ O MKONTU ZÍSKÁTE ZDE

 

Moneta Money Bank

Moneta se snaží studenty nalákat na účet Tom Plus. Uživatelé zde získají běžné služby bez poplatku. Zpoplatněny nejsou ani výběry z bankomatů a zdarma můžete vybírat i v zahraničí.

Úspěch slaví i jejich mobilní aplikace, která je uživateli hodnocena kladně. Moneta navíc tento výhodný účet nenabízí jen studentům, ale prakticky všem mladým lidem od 18 let.

Pro užívání ani pro založení totiž nevyžaduje doložit potvrzení o studiu.

 

Běžný účet od Raiffeisenbank (+ 1000 Kč zdarma)

Běžný účet od Raiffeisenbank je vhodný i pro studenty. Je nejen bez poplatků, ale také bez podmínek. Výběry z bankomatů všech bank jsou zdarma nejen v ČR, ale i v celém světě.

Raiffeisenbank účet pro studenty

Pokud si založíte účet online přes níže uvedený odkaz, tak můžete získat 1000 Kč zdarma.

>>CHYTRÝ ÚČET ZALOŽÍTE ZDE

 

ČSOB

Mladí od 18 let si u ČSOB mohou zařídit účet Plus konto. Jak bývá u většiny bank pravidlem, všechny běžné služby poskytuje zdarma.

Výběry z ČSOB bankomatů po České republice jsou zdarma. Nevýhodou je, že za výběr z bankomatů cizích bank zaplatíte 40 Kč.

K účtu je navíc možné obdržet hned dvě bezkontaktní platební karty.

Navíc uživatelé mohou využívat všechny pobočky České pošty jako kontaktní místa a jednou měsíčně je výběr na přepážce České pošty zdarma.

 

Studentský účet od KB

Komerční banka nabízí také spoustu výhod pro mladé. Běžné služby jsou na účtu G2 bez poplatků.

Výběry v bankomatech KB a sdílených bank po České republice poskytuje zdarma, z cizích zaplatíte 39 Kč. V zahraničí je bez poplatku pouze jeden výběr za měsíc.

Komerční banka zacílila hlavně na studenty, kteří mají hluboko do kapsy. Při založení občas nabízí bonus při předložení potvrzení o studiu nebo ISIC karty.

Dále také umožňuje klesnout do mínusu až 5 000 Kč a to bez jakýchkoliv poplatků nebo úroků.

Je nejlepší účet pro studenty G2 od Komerční banky?

Studenty si také hýčká možností volby vlastního designu karty a to zcela bezplatně. Mobilní aplikace se pyšní stabilitou a kladným hodnocením.

KB nabízí možnost založit účet online s tím, že smlouvy doveze následně kurýr. Studentský účet poskytuje navíc až do 30 let.

>>STUDENTSKÝ ÚČET KOMERČNÍ BANKY ZALOŽÍTE ZDE

 

Revolut

Nejedná se o nejlepší účet pro studenty, ale spíše o fintechový účet, který svými funkcemi snadno strčí do kapsy všechny výše uvedené účty.

revolut účet a karta

S jednou aplikací totiž spravujete vaše finance.

Jednoduše si hlídáte rozpočet, posíláte peníze kamarádům, investujete do akcií, komodit nebo kryptoměn a hodí se na cestování – dokáže výhodně směnit koruny na ostatní měny.

Rovněž nabízí atraktivní úročení EUR a jiných měn.

Veškeré funkce si přečtete v této recenzi.

>>REVOLUT ZDARMA ZALOŽÍTE ZDE

 

Jaký vybrat nejlepší účet pro studenty?

Nejlepší studentský účet si budete muset zvolit sami. Nejlépe vychází Raiffeisenbank a Moneta, u kterých neplatíte ani za výběry u cizích bank.

Pokud vybíráte alespoň 1500 Kč, pak zkuste mBank (mimochodem, ta má skvělé kurzy při platbě v zahraničí – v některých ohledech lepší než Revolut a Curve).

Na druhou stranu, Komerční banka sdílí bankomaty s MONETA Money Bank, Air Bank a UniCredit Bank a pokud máte v blízkosti takový bankomat, můžete vybírat zdarma hotovost tam.

A jestli hledáte fintech účet (nejen) pro studenta, zvolte Revolut.

Studentské účty můžete mít i všechny výše uvedené a chytře kombinovat jejich výhody podle vašich potřeb.