Jaký je nejlepší účet pro studenty? Máte doma studenta, jaký učet pro něj vybrat? Podívejte se na přehled účtů bez poplatků za vedení a získejte 300 Kč.

V dnešní době, kdy se i platby a peníze předsouvají z velké části do virtuálního světa, se žádný teenager neobejde bez vlastního účtu.

Doby, kdy se kapesné dostávalo v hotovosti jsou již dávno pryč.

Kartou je možné zaplatit svačinu, koupit si něco na sebe nebo si udělat radost něčím jiným.

Jaký je aktuální stav na trhu se studentskými účty? Porovnání jsme udělali za Vás.

 

Kdo se studentskými účty moc neuspěl?

Překvapivě je to třeba poměrně oblíbená Air Bank. Air Bank se totiž stále nedokáže vyrovnat rozsáhlé síti bankomatů ostatních konkurentů a po České republice jich stále nemá mnoho.

Řešením pro šetřílky není ani výběr z cizího bankomatu, ten je totiž zpoplatněn částkou 35 Kč za každý výběr.

Pro studenty se tedy Air Bank příliš nehodí, jelikož má zpoplatněné služby, které jiné banky studentům nabízejí zcela zdarma.

Velkou řadu výhod nečekejte ani u Fio banky. Ta studenty omezuje například už tím, že umožňuje výběr hotovosti pouze v násobcích 500 Kč.

Konkurence však často dovoluje výběr v násobcích 200 Kč a některé banky dokonce i po 100 Kč. Tristní je i situace s bankomaty, ani v tomto případě jich po České republice nepotkáte mnoho.

Stejně jako u Air Bank i zde si budou mladí muset zaplatit za výběr, a to 25 Kč. Případná kritika se objevuje i u jejich mobilní aplikace, která mezi uživateli není příliš oblíbená.

Fio banka tedy mladé studenty moc neuspokojí, cílí totiž spíše na lidi ve středním věku.

 

Jaký je nejlepší studentský účet?

 

Studentský účet od mBank

mbank logo

MBank nemá speciální účet pro studenty, ale klasický běžný účet mKonto bez poplatků a s výhodami, které ocení i studenti.

Vedení účtu, odchozí/příchozí platby a platební kartu máte zdarma.

Pokud vybíráte minimálně 1500 Kč, pak máte výběry ze všech bankomatů v ČR i v zahraničí zdarma.

Účet umí také chytré spoření, se kterým při každé platbě automaticky můžete odkládat peníze. Může jít o zaokrouhlení, určité vámi zvolené procento z platby nebo pevná částka.

>>VÍCE INFORMACÍ O MKONTU ZÍSKÁTE ZDE

 

Moneta Money Bank

Moneta se snaží studenty nalákat na účet Tom Plus. Uživatelé zde získají běžné služby bez poplatku. Zpoplatněny nejsou ani výběry z bankomatů a zdarma můžete vybírat i v zahraničí.

Úspěch slaví i jejich mobilní aplikace, která je uživateli hodnocena kladně. Moneta navíc tento výhodný účet nenabízí jen studentům, ale prakticky všem mladým lidem od 18 let.

Pro užívání ani pro založení totiž nevyžaduje doložit potvrzení o studiu.

 

Equa bank

Tato banka je v dnešní době již poměrně velkým hráčem na trhu. V poslední době zamířila i na studenty a nutno podotknout, že služby mladým lidem poskytuje opravdu kvalitně.

 

nejlepší účet pro studenty s kartou

Aby se vyrovnala svým konkurentům, tak shodně nabízí veškeré běžné služby zdarma. Rovněž i výběry ze všech bankomatů (i cizích bank) v České republice a v zahraničí jsou zdarma.

Velmi kladně hodnocená je jejich mobilní aplikace, kde se dá vyřídit spousta služeb bez nutnosti návštěvy pobočky.

Účet nabízí mladistvým od 15 let a tito si ho mohou založit online.

>>ÚČET EQUA BANK ZALOŽÍTE ZDE

 

Chytrý účet od Raiffeisenbank (+ 300 Kč zdarma)

Chytrý účet od Raiffeisenbank je vhodný i pro studenty. Je nejen bez poplatků, ale také bez podmínek. Výběry z bankomatů všech bank jsou zdarma nejen v ČR, ale i v celém světě.

Raiffeisenbank účet pro studenty

Pokud si založíte účet online (Chytrý účet bez poplatku nebo Aktivní účet s poplatkem) přes níže uvedený odkaz a do políčka „Identifikační kód doporučení“ vyplníte číslo 2512285002, tak získáte 300 Kč zdarma.

Odměna vám bude připsána do 15. dne následujícího měsíce po úspěšné aktivaci nového účtu.

>>CHYTRÝ ÚČET ZALOŽÍTE ZDE

 

ČSOB

Mladí od 18 let si u ČSOB mohou zařídit účet Plus konto. Jak bývá u většiny bank pravidlem, všechny běžné služby poskytuje zdarma.

Výběry z ČSOB bankomatů po České republice jsou zdarma. Nevýhodou je, že za výběr z bankomatů cizích bank zaplatíte 40 Kč.

K účtu je navíc možné obdržet hned dvě bezkontaktní platební karty.

Navíc uživatelé mohou využívat všechny pobočky České pošty jako kontaktní místa a jednou měsíčně je výběr na přepážce České pošty zdarma.

 

Studentský účet od KB (+ 350 Kč zdarma)

Komerční banka nabízí také spoustu výhod pro mladé. Běžné služby jsou na účtu G2 bez poplatků.

Výběry v bankomatech KB po České republice poskytuje zdarma, z cizích zaplatíte 39 Kč. V zahraničí je bez poplatku pouze jeden výběr za měsíc.

Komerční banka zacílila hlavně na studenty, kteří mají hluboko do kapsy. Při založení totiž nabízí bonus 350 Kč při předložení potvrzení o studiu nebo ISIC karty.

Dále také umožňuje klesnout do mínusu až 5 000 Kč a to bez jakýchkoliv poplatků nebo úroků.

Je nejlepší účet pro studenty G2 od Komerční banky?

Studenty si také hýčká možností volby vlastního designu karty a to zcela bezplatně. Mobilní aplikace se pyšní stabilitou a kladným hodnocením.

Obdobně jako Equa bank nabízí možnost založit účet online s tím, že smlouvy doveze následně kurýr. Studentský účet poskytuje navíc až do 30 let.

>>STUDENTSKÝ ÚČET KOMERČNÍ BANKY ZALOŽÍTE ZDE

 

Revolut

Nejedná se o nejlepší účet pro studenty, ale spíše o fintechový účet, který svými funkcemi snadno strčí do kapsy všechny výše uvedené účty.

revolut účet a karta

S jednou aplikací totiž spravujete vaše finance: jednoduše si hlídáte rozpočet, posíláte peníze kamarádům, investujete do akcií, komodit nebo kryptoměn a hodí se na cestování – dokáže výhodně směnit koruny na ostatní měny.

Veškeré funkce si přečtete v této recenzi.

>>REVOLUT ZDARMA ZALOŽÍTE ZDE

 

Jaký vybrat nejlepší účet pro studenty?

Nejlepší studentský účet si budete muset zvolit sami. Nejlépe vychází Equa bank, Raiffeisenbank a Moneta, u kterých neplatíte ani za výběry u cizích bank.

Pokud vybíráte alespoň 1500 Kč, pak zkuste mBank.

Na druhou stranu, studentský účet od Komerční banky vám dá zdarma 350 Kč bonus a pokud máte v blízkosti bankomat KB, můžete vybírat zdarma hotovost tam.

A jestli hledáte fintech účet (nejen) pro studenta, zvolte Revolut.

Studentské účty můžete mít i všechny výše uvedené a chytře kombinovat jejich výhody podle vašich potřeb.