Jak se naučit číst rychle a efektivně? Může pomoci online kurz rychločtení. Dnešní doba je charakterizována tím, že se na nás valí informace ze všech stran.

Knihy, noviny, časopisy, emaily, internet… zpracovat takovou záplavu informací není snadné a je také třeba věnovat tomu hodně času.

A toho dnes nemá nikdo nazbyt. Kurz léty prověřené a zdokonalované techniky rychločtení Davida Grubera vás naučí nejen rychlejšímu čtení, ale také lepšímu porozumění čteného textu.

 

Co je rychločtení

Jako rychločtení se označuje pokročilý způsob vnímání textu a jeho myšlenkového zpracování.

Je velmi důležité, že kromě zvýšení počtu slov přečtených za jednotku času umožňuje tato metoda lépe si zapamatovat všechny podstatné informace a oddělit ty podstatné od těch méně významných.

Někdy je možné setkat se i s pojmy rychlé čtení, inteligentní čtení či racionální čtení.

Počátky systematického studia této metody lze vysledovat do 20. let minulého století, kdy se mu věnovalo několik amerických univerzit.

U nás se rychločtení stalo populárním především v 80. letech minulého století, kdy jej širší veřejnosti představil na stránkách řady tehdejších časopisů i na televizních obrazovkách David Gruber.

A právě tento náš největší odborník na metodu rychločtení nyní představuje svůj online kurz, jehož prostřednictvím můžete proniknout do tajů metody rychločtení i vy.

David Gruber nabízí také užitečné aplikace na rychločtení, které vám umožní maximálně účinné procvičování v kombinaci s jeho kurzem.

 

Kurz rychločtení Davida Grubera

Rychlost čtení je u průměrného člověka asi 200 slov za minutu.

I když se skutečně častí a nadšení čtenáři dokážou dostat na hodnoty o něco vyšší, teprve se schopností rychločtení budete schopni zvýšit rychlost zpracování textu na dvojnásobek.

A co je důležité: neutrpí přitom ani vaše schopnost pochopit a vnímat daný text, právě naopak.

V kurzu rychločtení se naučíte pracovat s textem mnohem efektivněji.

Koneckonců, rychlé čtení samo o sobě by bylo sice pěkné, ale v praxi nevyužitelné, pokud by znamenalo současně horší porozumění či zapamatování důležitých informací.

Hodnocení online kurzu rychločtení

Jak takový kurz rychločtení probíhá?

V první řadě se v něm dozvíte, jakou rychlostí dnes vlastně čtete. Díky tomu budete mít porovnání a lépe pochopíte, co vám rychločtení vlastně přináší.

Potom už se začnete soustředit přímo na trénink dovedností potřebných pro zvládnutí metody rychločtení.

Jedná se především o rozšiřování vašeho zrakového rozpětí, umění koncentrace, ale i řady dalších dílčích schopností.

 

Co v kurzu rychločtení dostanete?

Videokurz Davida Grubera obsahuje celkem 16 lekcí, čtyři první z nich jsou zdarma a můžete si díky nim snadno ujasnit, zda vám bude kurz opravdu vyhovovat.

Uživatel získá přístup ke všem lekcím najednou a sám si nastaví tempo studia.

Na internetu můžete narazit na mnohé procvičovací programy nebo povrchní texty na téma rychločtení, je to však pouze ucelený a komplexní kurz, který vám umožní skutečně rozvinout tuto užitečnou schopnost.

Po absolvování kurzu rychločtení budete schopní číst texty mnohem rychleji než většina ostatních a také budete čtený text lépe chápat.

Řada jiných kurzů se soustředí pouze na část týkající se rychlejšího čtení, stejně důležité je ale chápání zpracovávaného textu.

A právě tento komplexní pohled kurz rychločtení Davidu Grubera nabízí. Tuto schopnost potom snadno využijete ve svém soukromém i profesním nebo studentském životě.

Využijte možnost rozvíjet se a naučit se užitečnou schopnost od někoho, kdo se jí věnuje již více než čtyřicet let.

Jako v každé oblasti lidské činnosti, i zde je důležitý trénink. Dosažení skutečného mistrovství vyžaduje čas a tvrdou práci.

Již po absolvování kurzu budete rychločtení bez problémů zvládat, možnost dalšího procvičování vám potom nabídne i software od Davida Grubera.

 

Další online kurzy naleznete zde.