20. Aug 2018 · Sebevzdělávání

7 seriálů nabitých lekcemi z jiných světů, než je ten váš

night-television-tv-theme-machines
Označovat seriály za vzdělávací zdroj může být kontroverzní. Vždyť je to prokrastinace! Pasivní zábava! Jasně, ale přínos média určuje i váš přístup k němu. Tady je pár tipů, jak se ze seriálů něco naučit a 7 seriálů, které chcete poznat.

Upozornění: Odkazy v popisku mohou obsahovat spoliery.

#1 Mad Men 

Ikonický seriál z prostředí reklamní agentury. New York, Madison Avenue, šedesátá léta. Pokud vás aspoň trochu zajímá téma marketingu, reklamy a komunikace, musíte to vidět.

#2 The Newsroom 

Novinařina v idealistickém kabátě. Prý celkem věrně popisuje zápas, který dnešní média často svádí: Chceme dělat skvělou novinařinu, nebo vydělávat peníze?

#3 Billions 

Filmů z burzy a investičního světa máme celkem dost, ale seriálů nikoli. Billions od Showtime ale dlouhé čekání více než kompenzuje. Prý jde o první show, která Wall Street vykresluje správně – pokud je vám svět hedge fondů a velkých financí po chuti, bude i Billions.

#4 Homeland

Důstojnice CIA, která má bipolární poruchu. Nepravděpodobný rys hlavní postavy Carrie Mathison jí dělá divácky přitažlivější. Politika, bezpečnost, tajné služby a velké otázky současného mezinárodního prostředí. Realistický seriál to ale zdá se není.

#5 Suits 

Když praktikujete právo, měli byste mít diplom. To Mike Ross, mladý a geniální nováček prestižní firmy na Manhattanu, bohužel nemá. Show nejen pro právníky a businessmany. Pokud by vás ale seriál motivoval ke studiu práv, radši opět porovnejte s realitou.

#6 House of Cards

Obama měl kdysi prohlásit, že by si přál, aby vše bylo tak efektivní jako v tomto seriálu. Jeden z prvních klenotů Netflixu patří pořád mezi top seriály v žánru politického thrilleru. Ocení nejen každý politik, aktivista či lobbista. Byť s realitou seriál opět moc nehraje.

#7 The Sopranos 

I italskoamerický mafiánský boss může mít všední starosti, úzkosti a problémy. Potěší každého aspriujícího i praktikujícího člena podsvětí. Pobavit může otázka na Quoře porovnávající věrohodnost Sopranos a Kmotra.

A ještě 3 tipy k užívání.. 

Tak příjemné sledování a nepřehánějte to. Nadměrné sledování TV a binge watching si prý rozumí s depresí :)

Share Button

Články